Co musisz zrobić zanim zaczniesz się ubiegać o pożyczkę?

- admin at 15:55 in

Czy sprawdziłeś swój budżet i zdecydowałeś, że to właściwy moment na zakup? Sprawdź te kilka kroków, zanim wybierzesz się do swojego brokera kredytów hipotecznych, a będziesz o krok dalej!

Zacznij od raportu kredytowego

Pierwszą rzeczą, którą pożyczkodawcy prawdopodobnie zrobią, ubiegając się o pożyczkę hipoteczną, jest sprawdzenie twojego kredyt - ty też powinieneś. Nie ma lepszego czasu na regularne monitorowanie kredytu niż próba udowodnienia swojej zdolności kredytowej pożyczkodawcy, aby uzyskać najlepsze możliwe stawki. Chcesz mieć pewność, że Twój raport kredytowy jest tak dokładny, jak to tylko możliwe, Twoje wyniki są tam, gdzie chcesz i że nikt inny nie ma dostępu do Twojego kredytu, co prawdopodobnie mogłoby zaszkodzić Twoim wynikom.

Następnie uporządkuj sprawy finansowe

Gdy będziesz regularnie przeglądać raport kredytowy, będziesz mógł sprawdzić, jak sobie radzisz. Kwestionuj wszelkie nieścisłości – uzgadniając je z biurami kredytowymi i wyjaśnij wszystko. Jeśli Twój wskaźnik zadłużenia do kredytu jest zbyt wysoki, monitorowanie wyniku w czasie pokaże Ci, jak może się on zmienić. Jeśli zauważysz konta, których nie otworzyłeś lub adresy, które nie są Twoje, podejmij natychmiastowe kroki w celu zbadania, co może być przyczyną oszustwa w zakresie Twojej tożsamości.

Odrób pracę domową

Tak, słowo „praca domowa” też wywołuje u nas dreszcze, ale tym razem nagroda jest znacznie większa niż zapamiętywanie twierdzeń o geometrii czy układu okresowego. Znajdujesz dom, ale podejmujesz też zobowiązanie finansowe, z którym będziesz musiał żyć przez lata: zawrzyj najlepszą możliwą ofertę. Dokładnie zapoznaj się z pożyczkami, oprocentowaniem i maklerami, zanim podpiszesz lub zobowiążesz się do czegokolwiek. Wykonywanie teraz ciężkiej pracy przyniesie korzyści w postaci lepszej stawki i lepszych warunków.

Bądź realistą w kwestii tego, na co Cię stać

Posiadanie domu może być Twoim największym marzeniem, ale też stań na ziemi. Jeśli szukasz stawki, która będzie wymagała wpłacenia 20% zaliczki, a masz tylko około 5%, oblicz swoje obliczenia na podstawie stawki, którą będziesz w stanie uzyskać.

Zrozum, jak działają pożyczkodawcy

Twoja ocena kredytowa, na podstawie której pożyczkodawcy podejmują wiele decyzji dotyczących kwot i stawek pożyczki, jest odzwierciedleniem ich wiary w zdolność do ich spłaty. Krótko mówiąc, im wyższy jest Twój wynik kredytowy, tym łatwiej będzie uzyskać żądaną kwotę i stawkę.

Zdecyduj, jak to sfinansujesz

Po zbadaniu dostępnych rodzajów finansowania określ, które jest najlepsze dla Twojej sytuacji finansowej przy zakupie domu: 15-letni kredyt hipoteczny czy 30-letni, regulowany lub stały. Jeśli szukasz zabezpieczenia i gwarancji, że płatności nie wzrosną, najlepszym rozwiązaniem może być kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu. Jeśli uważasz, że oprocentowanie kredytów hipotecznych może się nadal zmieniać i chcesz większej elastyczności, rozważ hipotekę o regulowanym oprocentowaniu.

Im większa zaliczka, tym szersze możliwości

Zatem w realistycznych ramach tego, na co cię stać, im więcej zaoferujesz na start, tym lepsze są twoje warunki. Wydaje się, że dni bez zaliczek, zwłaszcza w przypadku kredytu hipotecznego, dobiegają końca. Wpłacanie większej kwoty z góry pomoże Ci płacić mniej każdego miesiąca.

Sprawdź kary przedpłaty

Inną kwestią, o której należy pamiętać przy szukaniu idealnego kredytu hipotecznego, jest to, czy zostaniesz ukarany za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego. Niektórzy właściciele domów podwajają płatności, aby wcześniej skończyć kadencję - regularnie lub gdy napotykają na nieoczekiwaną gotówkę. Sprawdź to również w swoim przypadku i upewnij się, że nie dostaniesz kary za wcześniejsze dotarcie do celu!