Jak wzmocnić wiarygodność kredytową w czasach kryzysu?

- admin at 13:58 in

Według większości ekonomistów kryzys finansowy zakończył się ponad sześć lat temu. Banki ponownie zarabiają pieniądze, obniżają się stopy procentowe i inflacja, a zaufanie konsumentów i poziom zatrudnienia osiągają poziom sprzed recesji. Podczas gdy ilość zadłużenia z tytułu kart kredytowych rośnie, inne formy kredytu pozostają poza zasięgiem zbyt wielu osób.

Część tego braku dostępnego kredytu wynika z utrzymujących się obaw banków przed kolejną zapaścią kredytową lub obaw innego rodzaju. Ich obawy są zrozumiałe, biorąc pod uwagę dramatyczny wzrost niezabezpieczonego kredytu w spółkach obsługujących karty kredytowe, w połączeniu ze wzrostem cen domów. Zrozumienie problemu nie ma jednak większego znaczenia dla negowania jego wpływu na nasze życie. Naprawdę musimy znaleźć sposób na rozwiązanie problemu i skłonić banki do ponownego rozpoczęcia akcji kredytowej. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć ten proces.

Kredyt
Sprawdź wynik kredytowy i napraw błędy

Zanim rozpoczniesz jakąkolwiek podróż, pierwszym priorytetem jest ustalenie, gdzie aktualnie jesteś. Zacznij od przejścia na stronę ze sprawdzaniem historii kredytowej, załóż konto, jeśli jeszcze go nie masz, i odbierz raport. Jeśli zauważysz jakiekolwiek błędy lub rozbieżności, poinformuj o tym agencję raportującą i wierzyciela i poproś o aktualizację i / lub poprawienie pliku.

Jest całkiem możliwe - a nawet prawdopodobne - że kredytodawca odrzuci kredyt, nawet jeśli nie ma problemów w raporcie, ponieważ kredytodawcy uważają brak zgłoszeń za negatywny znak. Nawet z wąską historią kredytową powinieneś mieć dostęp do niektórych z bardziej liberalnych typów kredytów, aby zacząć budować swój wynik kredytowy.

Umowa z telefonią komórkową
Konkurencja wśród bezprzewodowych sieci telefonicznych jest dość intensywna i obiecuje przyspieszyć jeszcze bardziej w przyszłości. Dostawcy nie tylko obniżają opłaty i sprzedają telefony ze zniżką, ale nawet udzielają ich za darmo w umowie, akceptują też niemal każdego, nawet tych o nieco kiepskich historiach kredytowych.

Małe, krótkoterminowe pożyczki
W odpowiedzi na kryzys wielu nowych i istniejących pożyczkodawców zaczęło oferować małe, krótkoterminowe pożyczki, niektóre nawet bez wymogu sprawdzenia wiarygodności kredytowej.

Co jeszcze warto wiedzieć?
Zanim potencjalny pracodawca będzie mógł pobrać historię kredytową, musisz podpisać umowę. Raport, który firma otrzyma, będzie podobny do zwykłego raportu kredytowego, ale niektóre usługi kredytowe, tusuwają informacje, których nie mogą brać pod uwagę pracodawcy, takie jak wiek i stan cywilny.

Co natomiast się pojawi? Zaległości, bankructwa, wyroki, i lista twoich pożyczek, kredytów hipotecznych i kont kart kredytowych - to tutaj twoje preferencje mogą stać się paszą dla infolinii biurowych. Zatem koniecznie uważaj na to, co pojawi się w raporcie kredytowym. Musisz być przygotowanym. Dowiedz się, co znajduje się w raporcie kredytowym przed rozpoczęciem poszukiwania pracy.