Kredyty gotówkowe z ubezpieczeniem

- admin at 12:26 in

1%20%286%29.jpg
W ostatnich latach rynek kredytowy w Polsce działa bardzo prężnie, statystycznie co trzecia reklama w mediach dotyczy właśnie produktów bankowych, lub przynajmniej są to oferty od towarzystw finansowych, tak zwanych parabanków. Coraz więcej kredytów posiada mniej lub bardziej ukryte składniki, których nie można praktycznie negocjować. Chodzi szczególnie o fakt dołączania przez banki do kredytów dodatkowego kosztu, często bardzo wysokiego. Biorąc na przykład 20 tysięcy złotych kredytu gotówkowego, należy liczyć sie z tym, iż bank doliczy sobie ok. 1000 złotych ubezpieczenia. Kwota ta nie zostanie zwrócona klientów banku, nawet gdy ten będzie regularnie opłacał raty kredytowe. Można powiedzieć więc, iż ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest dodatkową formą opłaty w zamian za podjęte przez bank ryzyko udzielenia pożyczki. ubezpieczenie kredytu gotówkowego.

Ubezpieczenie kredytu dotyczy także niewielkich pożyczek. Czasem tego rodzaju opłaty sa pobierane w formie tak zwanego kosztu uruchomienia kredytu, zupełnie tak, jakby opłata dla banku w formie wysokich odsetek zupełnie nie istniały! Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż to klient jest w potrzebie i to on prosi o pomoc finansową banku. Z tego właśnie względu, instytucja bankowa narzuca swoje wymagania.

Wróćmy jednak do samych ubezpieczeń kredytowych. Klient nie ma zwykle wpływu na to, jaka instytucja ubezpieczeniowa będzie ubezpieczała kredyt, klient z resztą nie musi być o tym fakcie informowany przez bank. W sytuacji gdy kredyt nie zostanie spłacony, a windykacja będzie z jakichś względów niemożliwa (np. śmierć kredytobiorcy, który nie ma spadkobierców, a więc osób, które musiałyby przejąć dług), wówczas ubezpieczyciel kredytu pokrywa część zobowiązania, które nie ostało przez klienta banku spłacone. Dzieje się tak w przypadku, gdy kredyt dotyczył wydatków na dowolny cel. Trochę inaczej wygląda sprawa np. kredytów samochodowych czy hipotecznych, gdzie zabezpieczeniem jest dana rzecz fizyczna ruchoma bądź nieruchoma. W tym przypadku rzecz materialna jest już sama w sobie zabezpieczeniem i formą zadośćuczynienia za niespłacone zobowiązanie.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to kwota pobierana z przyznanej pożyczki, czyli automatycznie na początku kredytowania klient otrzymuje pomniejszoną sumę pożyczki.