Jakie dokumenty potwierdzające dochód są konieczne do kredytu gotówkowego?

- admin at 13:36 in

Z racji tego, że większość banków obecnie udostępnia uproszczone procedury ubiegania się o kredyt gotówkowy, ilość niezbędnych do tego dokumentów została ograniczona do niezbędnego minimum. W większości wypadków wystarczającym będzie sam dowód osobisty, a kwestię zatrudnienia i uzyskiwanego dochodu możemy rozwiązać za pomocą oświadczenia. Nie zawsze jednak i nie wobec wszystkich bank może zaproponować uproszczone procedury, dlatego warto jednak zapoznać się z tym, o jakie dokumenty możemy zostać dodatkowo poproszeni, kogo te prośby mogą dotyczyć i w jakich sytuacjach mogą się one pojawić.

Poza dowodem osobistym jedynymi ewentualnie wymaganymi dokumentami mogą być te potwierdzające nasz dochód. Mogą one być niezbędne bankowi w celu określenia naszej zdolności kredytowej przed wydaniem decyzji. Jeżeli oświadczenie o zarobkach okaże się niewystarczające, kredytobiorca musi dowieść, że ma takie zarobki, jakie deklarował we wniosku i oświadczeniu.

Zaświadczenie o dochodach

W przypadku konieczności udokumentowania dochodu wystarczające będzie zaświadczenie o dochodach z ostatnich trzech miesięcy wstawione przez zakład pracy albo PIT-11 za ubiegły rok. Będzie się tutaj liczyło to, czy jesteśmy zatrudnienie w większej renomowanej firmie, czy umowa zawarta jest na czas nieokreślony. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę na czas określony, bank z pewnością udzieli kredytu jedynie na okres nieprzekraczający terminu wygaśnięcia umowy o pracę.

Dochody z działalności gospodarczej

Przedsiębiorcy są dla banku nieco mniej wiarygodnymi Klientami, jednakże w ich przypadku również jest stosowana procedura uproszczone. Mogą oni wówczas oświadczyć swoje dochody oraz niezaleganie z podatkami w US i składkami w ZUS.

Jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości i bank poprosi o dodatkowe dokumenty, mogą to być:

- roczne zeznanie podatkowe z poprzedniego roku,

- książka przychodów i rozchodów za ostatnie 6 miesięcy,

- wyciąg z konta firmowego,

- zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami wystawione przez Urząd Skarbowy,

- zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami na ubezpieczenie wystawione przez ZUS.

Umowy śmieciowe - o dzieło, umowy zlecenie

Uzyskiwanie dochodów na podstawie tych umów cywilnoprawnych nie przekreśla możliwości otrzymania kredytu. Wiązać się jednak może z koniecznością okazania tych umów celem udowodnienia, że były zawierane od co najmniej pół roku lub roku.

Pozostałe dochody

Emeryci i renciści mogą zostać poproszeni o przedstawienie ostatniej waloryzacji świadczenia wraz z ostatnim odcinkiem jego wypłaty lub wyciągu z konta z widocznym wpływem świadczenia. Osoby pracujące na kontraktach mogą zostać poproszone o przetłumaczoną kopię kontraktu oraz również o wyciąg z konta z widocznym wpływem wynagrodzenia z niego wynikającego.

Na kredyt na uproszczonych zasadach bez dokumentowania dochodów mają szansę wyłącznie Klienci, o wieloletniej, dobrej historii kredytowej, a także przedstawiciele określonych grup zawodowych, np. wolnych zawodów.

Kredyt gotówkowy może odmienić nasze życie.

- admin at 14:16 in

Przynajmniej każdy raz w życiu pomyślał o tym by zmienić swoje życie na lepsze. Przynajmniej raz każdy w swoim życiu pomyślał nad tym, co zrobić by nasza przyszłość była lepsza niż teraźniejszość. To, że myślimy w ten sposób jest jak najbardziej słuszne i świadczy o tym, że chcemy coś w naszym życiu osiągnąć, chcemy do czegoś dojść i wreszcie chcemy coś pozytywnego po sobie pozostawić. Tylko i wyłącznie działanie może sprawić, że tak właśnie się stanie. Jednak, co zrobić by nasze plany o lepszej przyszłości przestały być tylko planami, ale zaczęły realizować się. Oczywiście, aby to wszystko pchnąć do przodu, bo tak możemy to w obrazowy sposób opisać, potrzeba nam pieniędzy, dodatkowych pieniędzy, ponieważ czasem te, którymi dysponujemy w danym momencie są po prostu nie wystarczające. Kredyt gotówkowy to właśnie dodatkowe pieniądze z pewnego źródła, jakim jest bank. Ale nim przejdziemy dalej w rozważaniach nad pozytywnymi stronami tego właśnie kredytu, wcześniej powinniśmy sobie odpowiedzieć, czym w zasadzie ów kredyt jest i jak powinniśmy go postrzegać? No, więc określenie kredyt gotówkowy tyczy się każdego kredytu, który w całości zostaje wypłacony tylko i wyłącznie gotówką. Stąd właśnie taka nazwa tego kredytu a nie inna. Pamiętajmy także o tym, że kredyty gotówkowe są różne między sobą to też każdy będzie mógł znaleźć opcję, która będzie mu najbardziej odpowiadać. Na koniec opisu kredytów gotówkowych dobrze jest podać konkretny przykład, i tutaj doskonałym przykładem będzie kredyt studencki, tak dobrze znany wielu Polakom.

Teraz możemy przejść do setna, czyli zastanowić się, w jaki sposób kredyt gotówkowy może odmienić nasze życie, nasza przyszłość na lepsze. Kredyt gotówkowy to dodatkowe pieniądze i tak powinniśmy to postrzegać, idąc dalej tym tropem szybko dojdziemy do wniosku, że dzisiejszych czasach dodatkowe pieniądze to dodatkowe możliwości, a czasem nie potrzeba nam nic więcej jak właśnie dodatkowych pieniędzy i możliwości by odmienić nasze życie na znacznie lepsze i bardziej pozytywne. Zatem pamiętajmy o tym, że kredyt gotówkowy jest tym narzędziem ekonomicznym, które w realny sposób może odmienić nasz los na znacznie lepszy.

Reasumując temat kredytów gotówkowych i ich wpływ na nasze życie możemy tylko dodać że w momentach trudnych, w momentach kiedy pieniądze są nam bardzo potrzebne, możemy bez obaw sięgać po kredyt gotówkowy a zobaczymy i przekonamy się, że z nim jest łatwiej. Kredyt gotówkowy odmienił życie już nie jednej Polskiej rodziny.

Oszczędności czy kredyt – plusy kredytowe

- admin at 15:55 in

Kupowanie za oszczędzone czy pożyczone – co zyskujemy biorąc kredyt?

Całe życie bez kredytu brzmi fajnie, do czasu aż nie sięgniemy po kredyt mieszkaniowy czy inny większy. Dlaczego? Brak historii kredytowej nie jest wcale pomocy w uzyskiwaniu większych kredytów. Dzieje się tak, ponieważ placówka nie wie czy jesteśmy spłacalni, dotrzymujemy terminów i jaka jest nasza sytuacja finansowa. Ubiegając się o pierwszy kredyt w wieku lat trzydziestu czy czterdziestu, możemy spotkać się z odmowną decyzją, chociaż do tej pory nasza karta bankowa była całkowicie czysta. Kredyty gotówkowe czy oszczędności? Warto znać umiar, ale jednocześnie budować pozytywną historię kredytową. Nie trzeba brać wielkich kredytów, które będą nas denerwować miesięcznymi ratami, ale warto brać jakiekolwiek, małe kredyty, które pokażą bankowi, że jesteśmy dobrymi klientami i umiemy dotrzymać podpisanej przez siebie umowy. Współpraca z bankiem musi wnosić dla banku korzyści, dlatego musimy sobie wypracować takowe zaufanie. Bez tego będzie nam bardzo trudno zdobyć pierwszy, duży kredyt gotówkowy. Każdego miesiąca możemy spłacać nawet po kilkanaście złotych – liczy się jednak systematyczność oraz fakt, że nie zapominamy o naszym kredycie i płacimy pełne raty. Oczywiście nikt nie namawia do ciągłego kredytowania. Zwykła karta kredytowa to również budowanie historii w banku. Kupowanie rzeczy na kredyt towarzyszy jednak większości. Nie każdy posiada swoje oszczędności w wysokości kilku tysięcy. Czasami potrzeba zakupić pralkę, samochód czy inne rzeczy, nie kosztujące mało. Remontowanie mieszkania również może wymagać od nas zaciągnięcia kredytu. Dlatego zanim zdecydujemy się na wielki kredyt, warto wziąć chociaż jeden mniejszy lub co jakiś czas skorzystać z karty kredytowej. Teraz bank będzie wiedział, że jesteśmy klientami którym warto pożyczać. Sprawmy, aby nasze kredytowanie było przyjemne nie tylko dla banku, ale również dla nas. Plusem kredytu może być również darmowe konto bankowe, które pozwoli nam na wykonywanie darmowych przelewów ekspresowych, zagranicznych oraz innych. Szybkie kredyty gotówkowe mogą zatem skutkować ciekawymi opcjami dodatkowymi. W podobny sposób możemy otrzymać ubezpieczenie w dobrej cenie, za które normalnie musielibyśmy zapłacić zdecydowanie więcej. W przypadku kredytów remontowych możemy dobrze ubezpieczyć swoje mieszkanie. Nie zapominajmy jednak o tym, że kredytowanie zawsze powinno być dopasowane do naszych możliwości. Może okazać się, że w ogóle nie potrzebujemy takiego produktu w swoim życiu i wystarczy nam dobrze dopasowana karta kredytowa, która pozwoli nam nawet na więcej, niż sam kredyt gotówkowy.

Kredyty gotówkowe z ubezpieczeniem

- admin at 12:26 in

1%20%286%29.jpg
W ostatnich latach rynek kredytowy w Polsce działa bardzo prężnie, statystycznie co trzecia reklama w mediach dotyczy właśnie produktów bankowych, lub przynajmniej są to oferty od towarzystw finansowych, tak zwanych parabanków. Coraz więcej kredytów posiada mniej lub bardziej ukryte składniki, których nie można praktycznie negocjować. Chodzi szczególnie o fakt dołączania przez banki do kredytów dodatkowego kosztu, często bardzo wysokiego. Biorąc na przykład 20 tysięcy złotych kredytu gotówkowego, należy liczyć sie z tym, iż bank doliczy sobie ok. 1000 złotych ubezpieczenia. Kwota ta nie zostanie zwrócona klientów banku, nawet gdy ten będzie regularnie opłacał raty kredytowe. Można powiedzieć więc, iż ubezpieczenie kredytu gotówkowego jest dodatkową formą opłaty w zamian za podjęte przez bank ryzyko udzielenia pożyczki. ubezpieczenie kredytu gotówkowego.

Ubezpieczenie kredytu dotyczy także niewielkich pożyczek. Czasem tego rodzaju opłaty sa pobierane w formie tak zwanego kosztu uruchomienia kredytu, zupełnie tak, jakby opłata dla banku w formie wysokich odsetek zupełnie nie istniały! Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż to klient jest w potrzebie i to on prosi o pomoc finansową banku. Z tego właśnie względu, instytucja bankowa narzuca swoje wymagania.

Wróćmy jednak do samych ubezpieczeń kredytowych. Klient nie ma zwykle wpływu na to, jaka instytucja ubezpieczeniowa będzie ubezpieczała kredyt, klient z resztą nie musi być o tym fakcie informowany przez bank. W sytuacji gdy kredyt nie zostanie spłacony, a windykacja będzie z jakichś względów niemożliwa (np. śmierć kredytobiorcy, który nie ma spadkobierców, a więc osób, które musiałyby przejąć dług), wówczas ubezpieczyciel kredytu pokrywa część zobowiązania, które nie ostało przez klienta banku spłacone. Dzieje się tak w przypadku, gdy kredyt dotyczył wydatków na dowolny cel. Trochę inaczej wygląda sprawa np. kredytów samochodowych czy hipotecznych, gdzie zabezpieczeniem jest dana rzecz fizyczna ruchoma bądź nieruchoma. W tym przypadku rzecz materialna jest już sama w sobie zabezpieczeniem i formą zadośćuczynienia za niespłacone zobowiązanie.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to kwota pobierana z przyznanej pożyczki, czyli automatycznie na początku kredytowania klient otrzymuje pomniejszoną sumę pożyczki.

Pewne i bezpieczne inwestowanie – lokaty i konta oszczędnościowe

- admin at 13:02 in

1%20(18).jpg
Nie każdy chce inwestować swoje pieniądze tam, gdzie istnieje duże ryzyko ich utraty. Jednym z bezpiecznych sposobów ulokowania swoich środków są lokaty, czy konta oszczędnościowe.

Zarobione pieniądze można nie tylko odkładać, ale również inwestować i wcale nie musi wiązać się to z dużym ryzykiem. Wystarczy wybrać odpowiednią lokatę lub też konto oszczędnościowe. Te produkty bankowe można znaleźć w każdym banku i może z nich skorzystać praktycznie każdy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w przypadku lokat może być wymagany minimalny wkład i nie wszystkie lokaty będą dla nas z tego powodu dostępne. Jednak nawet jeśli dysponujemy kwotą tylko kilkuset złotych (czasem otworzenie lokaty wymaga na przykład kilku tysięcy), to powinniśmy bez problemu znaleźć odpowiednią ofertę lokaty, albo też możemy skorzystać właśnie z konta oszczędnościowego.

Dlaczego lokaty i konta oszczędnościowe są tak bezpieczne? po pierwsze wynika to ze sposobu samego inwestowania. Jest to po prostu inwestowanie przez bank naszych środków w mało ryzykowne instrumenty finansowe. Po drugie zakładając nawet mało prawdopodobna upadłość i niewypłacalność banku, to środki jego klientów, w tym właśnie na lokatach i kontach oszczędnościowych są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który je wypłaci.

Zarówno w przypadku kont oszczędnościowych, jak i lokat bardzo ważne jest to, aby były one dobrze oprocentowane. Wysokość oprocentowania przekłada się na odnoszone zyski. Znaczenie może mieć również rodzaj oprocentowania, które może być stałe lub zmienne. O ile w przypadku kont oszczędnościowych nie ma raczej dużego wyboru pod tym względem, gdyż jest to przeważnie oprocentowanie zmienne, to w przypadku lokat opcje mogą być różne. Oprocentowanie stałe to z pewnością brak ryzyka niższych zysków, jednak oprocentowanie zmienne oprócz takiego ryzyka niesie za sobą jeszcze szanse większych zysków, jeśli wysokość stóp będzie większa.

Oczywiście lokaty i konta oszczędnościowe nieco się różnią. Często lokaty są oprocentowane nieco wyżej, ale nie zawsze musi to być regułą. Niewątpliwie konta oszczędnościowe dają większą swobodę dysponowania środkami. W przypadku lokaty terminowej wpłaconych środków nie można wypłacić przed zakończeniem lokaty, jeśli nie chce się utracić odsetek. Z kolei w przypadku kont oszczędnościowych wypłaty (a także wpłaty) można dokonywać w dowolnym momencie. Podobnie jest w przypadku lokat dynamicznych, czyli progresywnych, gdzie wcześniejsza wypłata środków nie oznacza utraty odsetek. Jeśli środki przeleje się na zwykłe konto osobiste można już nimi dowolnie dysponować, choćby wykonując transakcje bezgotówkowe w sklepach. Zarówno konta oszczędnościowe, jak i lokaty nie wymagają jakiejś większej wiedzy z zakresu inwestowania. Wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe, czy na lokatę daje się pod opiekę profesjonalistom z banku, którzy wiedzą, jak je odpowiednio zainwestować. Posiadacz lokaty, czy konta tylko czeka na zysk. Warto jednak wiedzieć, jakie lokaty i konta oszczędnościowe są godne polecenia. Pomóc w tym mogą dobre zestawienia tych produktów bankowych, dostępne szeroko w internecie.