Kredyt gotówkowy na przejrzystych warunkach

- admin at 17:52 in

Do podstawowych i najpopularniejszych kredytów bankowych, należy kredyt gotówkowy. Jest to kredyt typowo konsumpcyjny i można go przeznaczyć na praktycznie dowolny cel tego typu. Nie dziwi więc fakt, że jest on tak często wybierany przez wiele osób. Jednak biorąc kredyt gotówkowy trzeba dokładnie zapoznać się z jego warunkami, tak, aby była to oferta dla nas optymalna, a także trzeba rozważyć to, czy będziemy w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie. Zresztą to w pewnym stopniu zweryfikuje najpierw sam bank, ponieważ aby otrzymać kredyt musimy posiadać tzw. zdolność kredytową. Na nią zaś składają się różne warunki, które powinniśmy spełnić. Przede wszystkim, co zresztą chyba powinno być oczywiste, musimy posiadać jakieś stale źródło dochodów o odpowiedniej wysokości, które zapewni nam możliwość bezproblemowej spłaty rat kredytu o określonej wysokości. Po drugie bank będzie pewnie wymagał jakiegoś zabezpieczenia kredytu na wypadek, gdybyśmy z jakichś powodów (np. utrata źródła dochodu) nie mogli tego zrobić. Zabezpieczenie takie ma tym większe znaczenia, im większa jest kwota zaciągniętego kredytu i może ono przyjmować różne formy, takie jak ubezpieczenie kredytu, czy też poręczenie innych osób. Oprócz tego znaczenie będzie mieć również nasza tzw. historia kredytowa, czyli to, czy rzetelnie wywiązywaliśmy się ze spłaty innych zobowiązań, również tych zaciągniętych w innych bankach. Informacje te znajdują się w BIK, czyli w Biurze Informacji Kredytowej. Zobacz gdzie dostaniesz najtańszy kredyt gotówkowy portal bankowy najtańszy kredyt - PortalBankowy dzięki niemu będziesz zadowolony z kredytu.

Koszty kredytu i warunki spłaty

Zanim w ogóle udamy się do banku po kredyt musimy oczywiście zapoznać się z ofertą, a jej bardzo istotnym elementem jest to, ile kredyt w ogóle będzie nas kosztował. W ofertach znajdziemy oczywiście wysokość oprocentowania, które jest najważniejszym wskaźnikiem w tym względzie, ale warto również zainteresować się wskaźnikiem, jakim jest rrso, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, gdyż uwzględnia ona również inne koszty związane z zaciągnięciem kredytu. Trzeba również zorientować się, czy oprocentowanie będzie stałe, czy też zmienne, ponieważ od tego zależy, czy zmiany stóp procentowych w trakcie spłaty, będą miały wpływ na wysokość odsetek. Ponadto ważne jest również to, jakie będą warunki spłaty. Ile będzie rat i jakiej będą one wysokości, ponieważ to warunkuje, jak długo będziemy spłacać kredyt oraz jakie będzie miesięczne obciążenie ratami naszego budżetu.

Bezpieczeństwo i solidność lokat bankowych.

- admin at 15:08 in

Lokata bankowa łączy w sobie bezpieczeństwo i solidność. Nim jednak przejedziemy do bardziej szczegółowego wyjaśnienia, dlaczego tak właśnie jest, skupmy się na tym, czym jest owa lokata bankowa i jakie są jej cechy charakterystyczne. Lokata bankowa to w pewnym sensie inwestycja naszych pieniędzy. Ponieważ nasze pieniądze oddajemy bankowi, ale oddajemy je z dwóch podstawowych powodów, po pierwsze, aby były bezpieczne i się pomnażały ze względu na oprocentowanie lokat bankowych. To są dwie podstawowe sprawy. Oczywiście wszelkie potrzebne formalności są spisywane w umowie oraz dodatkowych dokumentach, wszystko to ma na celu jeszcze większe zabezpieczenie naszej lokaty i naszych pieniędzy. Kolejny krok leży już w gestii banku, to znaczy, bank zarządza naszymi pieniędzmi, robi to tak by na nich zarobić, ostatecznie bank także musi zarabiać, a lokaty bankowe temu służą. Jak temu służą? Banki z lokat bankowych otrzymują pieniądze, którymi mogą rozporządzać i je inwestować, posiadają pewien kapitał, który w sposób zaplanowany i przemyślany pomnażają, a zajmują się tym ściślej eksperci zatrudnieni w bankach. I w ten o to sposób, banki zarabiają na pieniądzach ulokowanych na lokatach bankowych, zarabiają na, tyle, że później mogą nam wypłacić kwotę, którą pozostawiliśmy na lokacie wraz z dodatkowymi pieniędzmi wynikającymi właśnie z oprocentowania owej kwoty podstawowej. Tak pokrótce działa i funkcjonuje lokata bankowa.

Teraz, na czym polega owe bezpieczeństwo i solidność lokat bankowych. Polega to na tym, że przede wszystkim lokaty bankowe są nadzorowane przez banki, a jak się domyślamy bank w dzisiejszych czasach jest synonimem bezpieczeństwa i solidności, ale to nie są puste słowa, bo ostateczni na lokacie potencjalny klient nie straci. Musimy mieć świadomość tego, że lepiej jest trzymać nasze pieniądze czy oszczędności w banku, czy to na koncie czy właśnie na lokacie, zamiast w kopertach czy różnego rodzaju nie pewnych skrytkach w domy. Pieniądze mogą być bezpieczne tylko i wyłącznie w banku, takie są fakty i takie są rzeczywiste realia, nie tego nie zmieni.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego jak tylko zachęcić każdego, kto tylko ma taką możliwość, do tego by skorzystać z dobrodziejstw wypływających właśnie z lokat bankowych. Wystarczy, że raz spróbujemy a przekonamy się doskonale, że warto jest inwestować nasze pieniądze i powierzać je bankom oraz specjalistom tam pracującym. Ostatecznie kto jak kto, ale ekonomiści wiedzą co zrobić z naszymi pieniędzmi.