Wniosek o kredyt.

- admin at 10:17 in

Biorąc kredyt pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest prawidłowe wypełnienie wniosku kredytowego. Taki wniosek musi być wypełniony w sposób dokładny i trzeba w nim podać wszystkie informacje jakie są potrzebne bankowi, aby podjąć decyzję, czy można nam tego kredytu udzielić. We wniosku powinna zostać określona kwota o jaką się staramy. Trzeba także podać informację jakie są nasze inne zobowiązania. Jeżeli mamy gdzieś inny kredyt lub pożyczkę może mieć to wpływ na decyzję banku, czy udzieli nam kolejnego kredytu. Będziemy musieli określić także na jak długo chcemy wziąć kredyt i w jakich terminach chcemy go spłacać. Można również ustalić z bankiem jakiej wielkości mają być raty. Zwykle można się dogadać co do wielkości rat, najwyżej bank zwiększy nam okres kredytowania. Trzeba być w porządku wobec banku, powiedzieć mu o wszystkim co nas gryzie, a mamy większe szanse, że dostosują tak kredyt, abyśmy mogli go bez problemu spłacać.

Etapy realizacji umowy kredytowej.

Umowa kredytu bankowego realizowana jest na podstawie kilku etapów. Na samym początku trzeba złożyć wniosek, aby bank mógł przeanalizować jaka jest nasza sytuacja finansowa. Na tej podstawie bank podejmie decyzję, czy jest w stanie udzielić nam kredytu, czy też z pewnych przyczyn musi nam odmówić pożyczki. Po tym jak mamy pozytywną decyzję od banku, zostanie sporządzona umowa kredytowa. Przed podpisaniem warto ją dokładnie przeczytać, aby zapoznać się ze wszystkimi warunkami jakie zostały w tej umowie zawarte. Po podpisaniu umowy bank wypłaci nam pieniądze. W zależności od tego co zostało zawarte w umowie pieniądze można otrzymać od razu po podpisaniu umowy lub nawet za kilka dni. Dużo zależy też od tego jak duża jest suma kredytu. Mniejsze kwoty zwykle wypłacane są od ręki. Po tym jak bank wypłaci nam już pieniądze będzie nas kontrolował, czy spełniamy wszystkie wymogi jakie zostały zawarte w umowie. Będzie sprawdzał, czy raty są wpłacane na czas i jeśli jest to kredyty inwestycyjny bank będzie sprawdzał na jakim etapie jest realizacja owej inwestycji.

Zdolność kredytowa.

Analizując naszą zdolność kredytową bank bierze pod uwagę kilka ważnych czynników, które decydują o tym, czy uzyskamy kredyt, czy też niestety nie. Po pierwsze bank sprawdzi jakie są nasze dochody, czy mamy jakiś majątek, a także czy mamy stałą pracę i jakieś inne kredyty i zobowiązania. Jeśli jesteśmy osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej bank sprawdzi jaka jest rentowność i wypłacalność przedsiębiorstwa, a także oceni naszą płynność finansowej. Na podstawie wniosków jakie wysunie bank zadecyduje o przyznaniu lub nieprzyznaniu nam kredytu. Jeżeli staramy się o kredyt dobrze jest od razu powiedzieć jakie są nasze dochody i wydatki. Jeżeli pożyczamy małą sumę bank może aż tak dokładnie tego nie sprawdzać, ale jeśli suma kredytu jest naprawdę pokaźna bank zanim nam tego kredytu udzieli będzie chciał mieć pewność, że jesteśmy osobami godnymi zaufania, które na sto procent są w stanie ten kredyt spłacić na czas.