Co powinniśmy wiedzieć o kredytach gotówkowych?

- admin at 10:55 in

Chcąc wziąć kredyt gotówkowy powinniśmy zadać sobie kilka pytań. Na co zwrócić uwagę, starając się o kredyt gotówkowy? Który bank ma najlepszy kredyt gotówkowy? Zaczynamy porównywać kredyty w poszczególnych bankach. Bierzemy pod lupę koszty nominalne i koszty przyznania kredytu. Kredyt gotówkowy to ogólnie bardzo prosty sposób na zdobycie gotówki. Niekiedy pieniędzmi na naszym koncie możemy się już cieszyć następnego dnia od podpisania umowy w oddziale. Często biorąc kredyt sugerujemy się reklamami. Jednak to może być złudne. Bo nie jest najlepszy ten, który jest najefektowniej promowany ale taki, który jest najtańszy. I jak taki kredyt znaleźć? Eksperci podpowiadają by zestawić ze sobą oferty konkretnych banków. Więcej finansowych artykułów znajdziesz na tej stronie:http://www.niskieodsetki.pl/.

Możemy przeznaczyć na takie działania bardzo dużo czasu. Niekiedy zaczynamy się zastanawiać na tzw. „ukrytymi kosztami”. W ustawie o kredycie konsumenckim jest mowa, że banki na prośbę klienta mają obowiązek przekazać formularz informacyjny z wypisanymi wszystkimi cechami charakterystycznymi kredytu. Wygląd formularza też jest narzucany przez ustawę. Dzięki temu mając dane i dokumenty różnych banków możemy sprawdzić i porównać oferty. Formularz taki jest bardzo szczegółowy. Oprócz podstawowych cech kredytu – oprocentowanie, wysokość prowizji, musi zawierać również koszty produktów, które musimy dodatkowo nabyć by móc skorzystać z danej oferty. Są to m.in. konto osobiste, ubezpieczenie. Zawarte są również informacje dotyczące zwłoki w płatnościach rat. Kredytobiorca ma również prawo do otrzymania bezpłatnego egzemplarza projektu umowy o kredyt.

Najważniejszym punktem atrakcyjności kredytu jest tzw. stopa RRSO. Jest to oprocentowanie rzeczywiste, czyli całkowity koszt kredytu, który jest wyrażony procentowo w stosunku rocznym do kwoty kredytu. Brane jest pod uwagę nie tylko oprocentowanie nominalne, ale i koszty przyznania kredytu, chociażby prowizję. Musimy jednak pamiętać, że w stopie oprocentowania rzeczywistego nie są uwzględniane koszty obsługi innych produktów, które trzeba nabyć, by móc skorzystać z danej oferty (karta kredytowa, konto, ubezpieczenie).

Dobrze wiedzieć by w kilku bankach na raz nie wypełniać wniosków kredytowych w krótkich odstępach czasu. Banki wysyłają zapytanie o historię kredytową do Biura Informacji Kredytowej, a ta zlicza ilość takich zapytań. Klient składający wnioski kredytowe w kilku bankach na raz staje się mało wiarygodny.