Jak wyliczać prawdziwy zysk z lokaty.

- admin at 10:53 in

Jakich ofert kredytowych szukać?

- admin at 13:08 in

Ludzie rozważni, żyjący rozsądnie i tak też wydający swoje pieniądze, najczęściej mają ich po prostu więcej. I tak naprawdę każdy z nas może być zamożnym człowiekiem, który ma wszystko, czego potrzebuje, trzeba tylko przestać żyć ponad stan i dokładnie obracać w ręku każdą złotówkę. Tego niestety musimy się jeszcze nauczyć, gdyż większość z nas żyje z dnia na dzień, ciesząc się posiadanymi pieniędzmi i lubiąc je wydawać, i raz za razem obiecując sobie większą ostrożność w planowaniu wydatków, gdy pieniądze się kończą.

Korzystanie z pozornie atrakcyjnych promocji w supermarketach nie zawsze musi oznaczać oszczędność dla naszych portfeli. Kuszeni niską ceną cukierków na wagę, kupujemy ich więcej, niż zwykle, w efekcie wcale nie wydajemy mniej, a tylko więcej zjadamy – ale czy naprawdę potrzebowaliśmy ich aż tyle? Promocja może być korzystna wówczas, gdy cena kupowanego produktu jest niższa i korzystamy na tej promocji, gdy kupimy danego produktu tyle co zwykle w niższej cenie – a nie, dwa razy więcej, bo jest dwukrotnie tańszy.

Nie szukajmy więc ofert kredytowych, które reklamują się jako „najniższe oprocentowanie”, czy „najniższe raty”. Sprawdź kredyty gotówkowe market ekredytowy - najlepszy w sieci. Pomyśl o tym, że aby bank mógł udzielić Ci tak korzystnego oprocentowania, musi zarobić na Tobie w innym miejscu – na przykład zmuszając do wykupienia ubezpieczenia. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zagłębienie się w oferty kredytowe banku, w którym mamy konto od wielu lat. Jako stały klient będziemy traktowani poważniej niż ci, którzy potrzebują najtańszego i najszybszego kredytu. Może się okazać, że stałemu klientowi zostanie przedstawiona korzystniejsza w perspektywie czasu oferta, o której nie mówi się głośno, gdyż wizualnie nie wydaje się być taka atrakcyjna. Zastanówmy się – w sklepach najgłośniej reklamuje się produkty, które chce się wyprzedać, a nie takie, które klienci i tak chętnie kupią ze względu na ich doskonałą jakość. Podobne stwierdzenie możemy odnieść do punktów usługowych. Do zwabienia nowych, często jednorazowych klientów, stosuje się różne zabiegi, promocje i konkursy. Stali klienci natomiast mogą liczyć na lepsze traktowanie, obsługę poza kolejnością, czy korzystne rabaty przy każdej usłudze, co w efekcie opłaci im się lepiej. Przełóżmy to na grunt kredytowy, i już będziemy wiedzieli, jakiego kredytu powinniśmy szukać!

Lokata terminowa a może jednak strukturyzowana?

- admin at 11:33 in

Lokaty bankowe są niezwykle popularnym sposobem oszczędzania. Są zdecydowanie bezpieczniejsze od tradycyjnych sposobów oszczędzania, typu zamknięcie pieniędzy w sejfie. Przede wszystkim narzędzie to pozwala uchronić środki przed skutkami inflacji. Znając jej próg, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że choćby za trzy lata dzisiejsze 100000 zł będzie o około 10% mniej warte. Zdeponowanie pieniędzy na lokacie pozwala się przed tym uchronić – rosnące odsetki niejako pokrywają straty związane z inflacją, a przy wpłacie odpowiedniej sumy lub nie wypełnieniu się czarnego scenariusza dotyczącego realnej inflacji, pozwalają nawet zarobić. Należy jednak zdać sobie sprawę, że narzędzie to jako takie nie służy zarabianiu, tak jak inwestowanie, a właśnie ochronie środków.
Najbardziej popularna jest lokata terminowa. Dzieli się ona na lokaty krótkoterminowe, średnioterminowe oraz długoterminowe. Każda z nich ma swoje wady i zalety, z którymi najlepiej zapoznać się w konkretnym przypadku – może okazać się bowiem, że lokata dla jednych rewelacyjna, dla innych okaże się niekorzystna. Zyski na lokacie terminowej są łatwe do przewidzenia pod warunkiem, jak jest ona oprocentowana. Oprocentowanie przede wszystkim jest zawsze podawane w skali roku, poza tym może być ono stałe lub zmienne. Jak nazwy wskazują, oprocentowanie zmienne oznacza, że podczas trwania lokaty próg procentowy zmienia się, zazwyczaj na wyższy. Jeśli więc w pierwszym okresie rozliczeniowym odsetki dały pewną dodatkową kwotę do kapitału, w kolejnym okresie oprocentowanie będzie naliczanie od nowej, wyższej kwoty, na zmienionych zasadach. Tego rodzaju lokaty, z oprocentowaniem zmiennym, są polecane osobom, które posiadają już pewną wiedzę na temat tego sposobu oszczędzania.

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób posiadających większy kapitał, jest lokata strukturyzowana. Tym różni się ona od tradycyjnej, że część kapitału pozostaje inwestowana przez bank „bezpiecznie” (na przykład 80% wpłaconej kwoty), pozostałe zaś 20% zostaje wprowadzone na przykład na giełdę, inwestowane w waluty bądź kruszce. Lokaty takie są w przeważającej mierze długoterminowe – nawet dwuletnie bądź trzyletnie, tak, aby bank miał czas na inwestowanie bezpieczną częścią kapitału, aby w momencie wypłaty być pewnym, że zwraca klientowi obiecywaną kwotę.

Wiedza niezbędna przy kredytach gotówkowych

- admin at 13:01 in

Dziś bez wątpienia do kredytów gotówkowych trzeba podchodzić z wiedzą. Dzieję się tak, ponieważ propozycji jest naprawdę sporo, ale czy każda taka godna uwagi, śmiało można o tym podyskutować. Popularne są bardzo kredyty na dowolny cel, cechują się tym, że właściwie nie trzeba się tłumaczyć na co środki, po co, po prostu dane pieniądze można przeznaczyć na co się tylko chce. Oczywiście kredytobiorca powinien podchodzić do tego tematu dojrzale, aby nie narobić sobie problemów. Najlepszym zabezpieczeniem dla banku jest weksel in blanco, poręczenie osób trzecich, chociażby pracodawcy danego klienta. Starsze osoby również decydują się na kredyty gotówkowe, czasem jest to ogromne wsparcie, uczula się, aby seniorzy czytali dokładnie to co podpisują, bo przecież niejednokrotne słychać było o przykrych konsekwencjach. Trzeba jednak rozważnie podchodzić do tego tematu, bo przecież jest tu mowa o pieniądzach, niekiedy dość wielkich.

Karta kredytowa jest także mocno nagabywana, tylko należy wiedzieć, że w tym przypadku szybko można wydać środki, tak zwany debet przecież nie jest obcy. Zagospodarowanie solidnie pieniądza jest w tym przypadku najlepszym rozwiązanie. Jeśli zaś chodzi o samo utrzymanie karty kredytowej są to naprawdę małe koszta, a więc nie powinno być kłopotu.

Znany też jest kredyt w którym wykorzystuję się już istniejące konto. Na pewno jest to oszczędność czasu, mniej formalności. Jest tu mowa o kredycie na rachunek bieżący, oczywiście bank wcześniej sprawdza historię konta czy rzeczywiście jest wszystko w porządku, a kredytobiorca godny zaufania.

Kredyt gotówkowy to nie zabawa, jak wyżej można zauważyć są różne zasady i trzeba być tego w pełni świadomym. Na pewno trwa walka o klienta, owszem jest ogromne zainteresowanie, ale też spora ilość banków, dlatego też w środowisku finansowym jest walka i co do tego nie powinno być wątpliwości. Oczywiście każdy klient traktowany jest indywidualnie, ponieważ jak wiadomo różne są wymagania, różne okoliczności, dlatego też postrzeganie kredytobiorców jedną miarą jest nieodpowiednie. Dawniej również można było liczyć na wsparcie finansowe, jednak nie były to takie kwoty jak jest aktualnie. Osoba zainteresowana powinna przede wszystkim poddać się głębokiej refleksji, aby nie narazić się na przykre konsekwencję. Źródeł informacji przecież nie brakuję, zatem absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszerzyć swoją wiedzę. Ranking kredytów gotówkowych Niskarata to bardzo dobra propozycja, pytanie tylko czy każdy klient potrafi tę usługę w pełni wykorzystać?