Oferty na kredyty gotówkowe i ich wybór

- admin at 14:19 in

Kredyty gotówkowe z każdym rokiem stanowią te produkty bankowe, które interesują coraz szersze grono klientów. Nie ma się co temu dziwić, coraz korzystniejsze warunki na jakich są przyznawane sprawiają, że dzięki nim finansowanie marzeń nie jest zbyt dużym obciążeniem.

Kredyty promocyjne – czym się charakteryzują

W pewnych okresach banki kuszą klientów kredytami na promocyjnych warunkach. Przyciąga przede wszytski0m ich stosunkowo niskie oprocentowanie, jednakże inne opłaty, jak na przykład prowizja od udzielenia kredytu również są niższe lub też banki całkowicie z nich rezygnują. Jednak tego typu kredyty bardzo często są produktami, których okres spłaty jest znacznie krótszy niż możliwy okres spłaty wielu innych produktów bankowych. Najczęściej kredyty promocyjne udzielane są na okres roku lub maksymalnie dwóch. Dla klienta oznacza to przede wszystkim wyższą ratę miesięczną niż przy zaciąganiu zobowiązania na dłuższy czas, jednakże jeżeli ktoś może sobie na taki raty pozwolić, z pewnością będzie to dla niego oferta warta zainteresowania. Krótszy okres spłaty wynika przede wszystkim z ryzyka finansowego, które banki bardzo dokładnie badają. Okazuje się, iż kredyty na krótszy okres czasu są obarczone znacznie mniejszym ryzykiem tego, że nie zostaną spłacone niż te, przy których okres spłaty wydłużany jest do kilku lat. Najczęściej z ofertami takich właśnie, promocyjnych kredytów klienci mogą się spotkać w okresach takich jak wakacje czy święta Bożego Narodzenia, kiedy to w każdym domu jest potrzebna większa gotówka. Ponadto coraz większa ilość banków proponuje specjalne kredyty na rozpoczęcie roku szkolnego. Ich wysokość często jest określona, gdy chodzi o kwotę maksymalną, jednakże z drugiej strony klienci mają znacznie uproszczoną procedurę uzyskania takiego produktu. W znacznej większości zamiast zaświadczeń o zarobkach wystarczy złożyć oświadczenie o wysokości uzyskiwanych dochodów.

Rata, okres spłaty czy opłaty – co najważniejsze?

Dla każdego klienta inne kwestie są najbardziej istotne przy wybieraniu właściwej oferty kredytowej. Wiele osób patrzy na to, ile będą musieli płacić miesięcznie za spłatę zobowiązania. Oczywiście im dłuższy okres spłaty, tym niższa rata, jednakże często wraz z wydłużaniem okresu spłaty klienci muszą liczyć się z podwyższeniem oprocentowania kredytu. W większości banków nieco wyższe oprocentowanie mają kredyty z okresem spłaty powyżej 18 miesięcy. Klienci więc często kalkulują, jakie są różnice pomiędzy spłatą zobowiązania w krótszym czasie a kwotą zwiększonego z racji wydłużenia okresu oprocentowania. W sytuacji, gdy zainteresowani poszukują kredytów na wyższe sumy, najczęściej jednak kwestia podwyższonego oprocentowania staje się kwestią drugoplanową a klienci poszukują produktów z jak najdłuższym okresem spłaty. Nie można także zapominać o różnorodnych opłatach, takich jak prowizja czy ubezpieczenie, które należy ponieść w związku z zaciąganiem zobowiązania. W przypadku kredytów gotówkowych wiele osób nie zwraca na to zbyt wielkiej uwagi, jednakże ci, którzy porównują oferty kredytów mieszkaniowych starannie to sprawdzają. W tym wypadku bowiem nawet niewielkie różnice mogą przełożyć się na znaczne zmniejszenie wysokości miesięcznych rat jak również całkowitej sumy do spłaty.