Idealne konto

- admin at 15:25 in

Wybierając idealne konto bankowe dla siebie, wziąć pod uwagę należy wiele elementów. Wbrew temu, co zwykle obieramy za główne kryterium podjęcia decyzji o banku, czyli: odległości siedziby banku od naszego miejsca zamieszkania i ewentualne, korzystania z usług tego właśnie banku przez członków naszej rodziny lub znajomych, warto zastanowić się nieco dłużej zanim złożymy stosowne podpisy. Odległość siedziby banku od miejsca zamieszkania, może być istotna, ale głównie tylko wtedy, gdy z jakiegoś powodu zamierzamy korzystać tylko i wyłącznie z tego jednego bankomatu. Z reguły, bankomaty należące do banku, w którym uruchamiamy konto, nie pobierają już od nas dodatkowych opłat za wykonanie transakcji, podczas gdy bankomaty sygnowane innym logo banku, rozpoznając kartę odmiennego banku, wydają żądaną ilość pieniędzy, jednocześnie jednak, potrącając określoną sumę pieniędzy w ramach przeprowadzenia transakcji. Zwykle, opłaty dodatkowe, nie są wysokie. Niemniej jednak, kiedy korzystamy często z bankomatu do naszego banku nie należącego, koszta za wybieranie pieniędzy, mogą okazać się niemałe. W podobnych okolicznościach, najrozsądniej będzie upewnić się, czy w okolicy znajdują się bankomaty sygnowane przez bank, z jakim zdecydowaliśmy się nawiązać umowę. To, jak blisko znajduje się bankomat, zależy więc głównie od tego, jak często wybierać będziemy pieniądze. W przypadku, kiedy klient banku preferuje dokonywanie transakcji kartą, problem bankomatów znika.

Inna kwestia, także często brana pod uwagę przez klientów banków, to kalkulowanie, jak wiele osób z grona rodziny i przyjaciół, posiada konto bankowe w takim samym banku, o jakim zastanawiamy się też i my. Działanie takie, choć powszechne, jest bardzo nielogiczne. Nielogiczność, wynika tu z tego, że potrzeby, oczekiwania i możliwości każdego z klientów bankowych są bardzo zróżnicowane; na dobrą sprawę, nie sposób jest wybrać jednej, uniwersalnej oferty dla klientów bankowych o innych potrzebach. Każdy bank, posiada nieco inne rozwiązania. Dlatego też, przed wybraniem banku biorąc pod uwagę kryteria, takie jak popularność banku wśród znajomych, wskazane jest, by potencjalny klient banku i inwestor, zastanowił się spokojnie, jakie są jego potrzeby, jakie ma on możliwości finansowe i czego tak naprawdę oczekuje on od banku i uruchamianego ewentualnie konta.
Świadomość własnych potrzeb jest tu absolutnie kluczowa, ponieważ szeroki wybór ofert, jakie proponują swoim potencjalnym, przyszłym klientom banki, to nieograniczone niemalże możliwości działania, gdzie wszystko zależy od tego, jaki wariant wybierzemy dla siebie. Wariantów takich, jest wiele, przy czym, nawet ustanowione już, wybrane oferty dopuszczają pewną elastyczność. Dzięki takiej elastyczności, klient bankowy może dostosować wybraną przez siebie ofertę do własnych potrzeb w jeszcze większym stopniu niż osiągalne było do tej pory. Odpowiednio dopasowana do potrzeb klienta oferta banku, zwiększa prawdopodobieństwo zadowolenia.